Medytacja metodą treningu w Alchemiach Horusa/ The Magdalen Manuscript

Horus

Protokoły treningu w Alchemiach Horusa

English version is from Tom Kenyon and Judy Sion book: „The Magdalen Manuscript, The Alchemies of Horus and
The Sex Magic of Isis” and you can find it here

Ta część jest dla tych, którzy chcą odkryć podstawowe praktyki w dziedzinie Alchemii Horusa. Magdalena dała zaawansowaną formę indywidualnej praktyki w Manuskrypcie, ale to może być zbyt skomplikowane dla wielu czytelników. Dlatego ja zapytałem ją, czy mogłaby zaoferować prostszą formę ćwiczeń przygotowawczych, i to jest rezultat.
Manuskrypt nie był pomyślany jako instrukcja nauczania, ale jako przekaz przesłania. Tak więc poniższe protokoły służą funkcjom nauczania. Dadzą ci one podstawowe doświadczenia potrzebne do wejścia w zaawansowane Praktyki Dwóch Węży, wzmiankowane w Manuskrypcie.
Według Magdaleny Alchemie Horusa były fundamentem dla obu: tych na samotnej ścieżce i tych w stosunkach partnerskich. Najważniejsza różnica pomiędzy tymi dwoma ścieżkami jest taka, że osoba na samotnej ścieżce musi generować dodatkową energię i ekstazy z jego lub jej starań. Ci w świętych Tantrycznych związkach uzyskują potrzebną energię i ekstazy spontanicznie z aktu seksualnego.
Djed lub święta ścieżka czakr zaczyna się u podstawy kręgosłupa, idzie w górę przez kręgosłup i do głowy. Jest dodatkowa ścieżka djed, która przenosi od perineum prosto w górę do korony, nazywana Kolumną Centralną lub Centralnym Słupem. W niektórych szkołach ezoterycznych odnosi się to do tuby pranicznej. Poniższy trening ćwiczeń używa obu ścieżek.
Podstawowym alchemicznym zadaniem w związku z djed jest zgromadzenie wystarczającej energii tak aby mogła być przesłana w górę przez ścieżkę oraz do centrów głowy.
Poniższe treningowe ćwiczenia generują potrzebną energię z mocy oddechu. Ich celem jest zapoznanie cię z odczuwaniem fizycznego doznania, kiedy będziesz przesuwał subtelne energię w górę djed.
Pierwsza część protokołu treningu składa się z trzech różnych ćwiczeń. Pierwsze zajmują się dodatkowym djed (Centralną Kolumną lub Słupem), który biegnie bezpośrednio od perineum w górę do korony. Drugie ćwiczenie zajmuje się podstawowym djed, które biegnie w górę kręgosłupa. A trzecie ćwiczenie pracuje z energią po jej sprowadzeniu do głowy.
Druga część protokołu treningu zapoznaje cię z tym, jak przetransformować energię przesuwając ją poprzez djed do formy podobnej do węża. I na koniec, ostatnie ćwiczenie zapoznaje cię z aktywowaniem ścieżki Dwóch Węży poprzez doświadczenie energii poruszającej się równocześnie przez obie ścieżki: lunarną i solarną.

Oko Horusa

Przestroga dla czytelnika

Nawiązując do faktu, że te ćwiczenia prowadzą energię do mózgu i wyższych centrów głowy, są one przeciwwskazane dla niektórych osób. Jeśli doznałeś urazu głowy, lub doświadczyłeś udaru, skontaktuj się ze swoim lekarzem zanim przystąpisz do ćwiczeń. Ci, którzy doznają ataków, takich jak epilepsja powinni także zwrócić się o poradę do swojego lekarza zanim rozpoczną ten trening medytacyjny. Wreszcie dla tych, którzy są maniakalno-depresyjni, te ćwiczenia są przeciwwskazane, szczególnie podczas faz maniakalnych. Dla wszystkich innych osób medytacje są zupełnie nieszkodliwe i bardzo korzystne. Jeżeli doświadczysz bólu głowy kiedykolwiek w czasie medytacji – przerwij i odpocznij.

Horus z rozportartymi skrzydłami

1.część pierwsza

2.część druga

Horus według Wikipedi

299px-Caduceus.svg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s