Tantra Meditation Learning / Nauka medytacji tantrycznej

Meru1Śri Meru Yantra

Link for english readers here

(Pol.) Tradycja

Tantra (dewanagari तन्त्र ) dosłownie znaczy „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”, od sanskryckiego rdzenia tan- „ciągnąć” z przyrostkiem -tra (por.: mantra, jantra): tanyate, vistaryate dźnianam, anena iti tantram (rozciąga, rozszerza poznanie, dlatego nazywana jest tantrą[1]).

Etymologicznie, słowo tantra wywodzi się od słowa wątek tkaniny, nici która biegnie nieprzerwanie tworząc utkaną całość materiału. Po tybetańsku słowo oznacza „kontynuację”. Oba te terminy odnoszą się zgodnie z perspektywą (według wadżrajany) jakoby obecność była w swojej esencji zawsze pierwotna, nigdy nie stworzona, niezniszczalna, poza wszelkimi odniesieniami istnienia bądź nie istnienia czy dualizmu subiekt – obiekt[2]. Kruche i niepełne doświadczenia dualizmu i konceptualizmu można z kolei porównać do łaty naszytej na materiał – ma ograniczoną powierzchnię i z biegiem czasu może się oderwać. W szczególności, słowo „kontynuacja” odnosi się do zrealizowania najsubtelniejszego stanu obecności zwanego Przejrzyste Światło poprzez tantry Jogi Najwyższej nawet już za życia praktykującego, stanu którego kontynuacja zawsze trwała od poprzednich odrodzeń reinkarnacji i nie będzie przerwana aż do „Doskonałego Oświecenia” poza Sansarą.

Nie jest przypadkiem fakt, że symbolem zdrowia jest Kaduceusz. Dwa węże wijące się w górę po prostej kolumnie. U góry głowy węży skierowane są w stronę kuli, od której odchodzą dwa skrzydła.

299px-Caduceus.svgJest to symbol równowagi i wzrostu energetycznego. Dwa węże to symbol dwóch energii: żeńskiej i męskiej. Energie te rozpoczynają się w czakrze podstawy a następnie przeplatają się w czterech pozostałych czakrach.

czakry

Prostą kolumną, na szczycie której znajduje się uskrzydlona kula, jest energia kundalini. Kundalini wznosi się wzdłuż naszego kręgosłupa. Te trzy rodzaje energii: kundalini, męska i żeńska, zrównoważone, splatają się w szyszynce. Szyszynka symbolizowana jest przez Oko Horusa. Angielska nazwa szyszynki to pineal gland.

oko horusa a mózgthemindunleashed.org/2014/01/detox-pineal-gland-fluoride-mercury-consciousness.html

Energie te dostarczają szyszynce mocy potrzebnej do aktywowania naszych sił zdrowotnych i możliwości pozazmysłowych. Zdrowie nasze jest ściśle związane z rozwojem duchowym. Rozwój duchowy to zdrowe ciało. 🙂 Zdrowie to zrównoważone energie. Zdrowie to miłość i harmonia. 🙂 Zdrowie to miłość i akceptacja samego siebie.

Od dwudziestu lat zajmuje się tematyką związaną z technikami medytacyjnymi. W roku 1997 uzyskałam I stopień a w roku 1998 II stopień w systemie Usui Shiki Ryoho Reiki. W 2001r. obroniłam z wynikiem bardzo dobrym pracę magisterską na Wydziale Nauk Społecznych  Uniwersytetu im Adama Mickiewicza pt; „Ontologia chińska”, w której przedstawiłam opis systemu budowy energetycznej wszechświata według kosmologii chińskiej. W tym samym roku ukończyłam także z wynikiem bardzo dobrym Podyplomowe Studium Organizacji Pomocy Społecznej i Pracy Socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych tegoż Uniwersytetu. W roku 2005 zdałam egzamin przed Komisją Ministra Finansów i uzyskałam uprawnienia audytora wewnętrznego. Od tego czasu jestem także czynnym zawodowo audytorem wewnętrznym. Równolegle do moich zainteresowań metafizycznych, rozwijałam swoją wiedzę związaną z technikami  leczenia metodami naturalnymi. Zajmowałam się rozpoznawaniem właściwości leczniczych ziół, akupresurą, technikami leczenia na odległość oraz radiestezją. Większość doświadczenia zdobywałam pomagając sobie i osobom z mojego najbliższego otoczenia. Dzięki temu w praktyce obserwowałam skuteczność stosowania poszczególnych metod. Całe swoje doświadczenie przekazuje w czasie prowadzonych przeze mnie warsztatów. Okazuje się ono niezbędne w przypadku uwalniania blokad energetycznych, które ujawniają się podczas ćwiczeń medytacyjnych.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w indywidualnym spotkaniu lub grupowych warsztatach, znajdą moje dane kontaktowe tutaj.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim i w języku angielskim. 🙂

Zapewniam pełną dyskrecję.

Spotkania indywidualne, dla par jak i grupowe mogą być prowadzone także poprzez internet.

Czego można się spodziewać  po zajęciach prowadzonych metodą warsztatową?

Naukę medytacji prowadzę w oparciu o metody opisane w Protokołach Horusa. Uważam ten system za najdoskonalsze rozwinięcie technik medytacyjnych jakie dotąd poznałam. Z systemem tym można zapoznać się na mojej stronie tutaj. Na każdych zajęciach staram się zapoznać uczestników z ćwiczeniami medytacyjnymi zgodnie z ich kolejnością, opisaną w protokołach. Zajęcia dają możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami tak z prowadzącym jak i z innymi uczestnikami spotkań. W trakcie zajęć przekazuję swoja wiedzę i doświadczenie oparte na dwudziestoletniej praktyce. Także i te związane z uwalnianiem uwarunkowań karmicznych, które mają wpływ na nasze relacje w w życiu rodzinnym i osobistym, w pracy, w relacjach społecznych.

Zadaniem warsztatów jest przygotowanie uczestników do dalszej samodzielnej pracy nad sobą. Medytacja to praca samodzielna. Moją rolą jest pokazać sposób, w jaki można ją prowadzić oraz wskazać metody uwalniania blokad energetycznych, które stosowane systematycznie, pomagają oczyścić system energetyczny każdego człowieka. Jest to systematyczna praca nad sobą, która nie kończy się wraz z zakończeniem warsztatów.

Każdy kto zechce wesprzeć moją działalność może dokonać wpłat tutaj.

Dziękuję za wszystkie przekazane darowizny :).

Pozdrawiam serdecznie i ciepło 🙂 Kubuś.

One response

  1. Pingback: Tantra meditation learning / Nauka medytacji tantrycznej | Złoty Wiek Gai - Golden Age of Gaia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s